Trafik Cezanız Var mı? Kontrol Edin!

Trafik cezası sorgulama ve ödeme ekranını kullanarak trafik kural ihlaline bağlı araç plakasına veya araç ruhsatına kesilen trafik cezaları ile ilgili bilgiler alabilirsiniz, EGM ve GİB alt yapısı kullanılarak trafik cezası araç borçlarınızı öğrenebilir, devletin resmi sitesine yönlendirilerek trafik cezası ödeme yapabilirsiniz. Ceza sorgulama için araç plakası, il ve yıl seçimini doğru olarak yapmalısınız!

trafikcezam.com Nedir

Sitemiz trafik cezaları hakkında internet dünyasında güncel olarak tüm içerikleri sıcağı sıcağına size sunmakta ve EGM alt yapı verilerinden yola çıkarak trafik cezaları hakkında sorgulama imkanı sunmaktadır. Son yıllarda birçok sorgulama türü internet üzerinden yapılıyor. Bu anlamda resmi siteler ile herhangi bir bağlantımız olmadan, tamamen kullanıcı odaklı olmak üzere uzmanlarımız tarafından geliştirilen özel bir yazılım yardımıyla trafik cezalarının sorgulama işlemlerini yapmaya olanak sunmaktayız.

Otopark ve Belediye Cezaları Sisteme Hemen Yansır!!! 

Traifk Cezası Sorgulama formumuz Gelirler İdaresi Başkanlığı(GİB) sisteminde olduğu gibi verileri kısa bir süre içerisinde sisteme yansıtmamaktadır. Bunun nedeni de EGM verilerinin biraz daha geç olmak üzere sisteme eklenmesidir. Ancak İSPARK--ANKAPARK gibi ülkemizde yaygın otopark cezaları çok hızlı bir şekilde sisteme yansıtılabilmektedir. Eğer modülün sizden istediği verileri doğru bir şekilde sisteme eklerseniz, kısa süre içerisinde cezanızın olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. 

Form Nasıl Çalışır?

Traifk cezası sorgulama formu tamamen plaka ile çalışan bir sistemdir. Kişisel bilgilere gerek kalmadan sadece araç plakasını sisteme girmeniz gerekmektedir. Not: Araç plakası büyük ve küçük harfe duyarlıdır!!! Yanlış plaka girilmesi halinde sistem hata vermekte ve doğru plaka bilgisini girmeniz istenmektedir. Aracınızın plakası, İliniz ve trafik cezasını yediğiniz yıl bilgisi sisteme girilerek sorgulama yapılmaktadır. Sistemin sorgulama yapma süresi ortalama 20 sn ile 40 sn arasında değişmektedir. EGM bağlantısında bazen zorluklar yaşanabilmektedir. 

trafikcezam.com Sitemizin Resmi Kurumlarla İlgisi Yoktur!!!

Tamamen kullanıcı odaklı ve bilgi verme amaçlı kurulmuş olan sitemiz kesinlikle hiç bir konuda kâr amacı gütmemektedir. Sadece kullanıcıların bilgi almasını sağlamaya yönelik işlem yapmaktadır. Uzman yazılımcılar tarafından geliştirilen sistem bilgi sorgulama imkanı sunmakta. Bunun yanında blog kısımlarında ise kullanıcıların trafik cezaları ile ilgili bilgi alması amaçlanmaktadır. Yani sonuç olarak herhangi bir kurum ile organik bir bağı bulunmamaktadır. trafikcezam.com sitesi olarak bunu temin ederiz. 

Uzmana Sor Canlı Destek Al!!!

Uzmanlarımız günün 24 saati sitemizde aktif olarak bulunmaktadır. Zaten yazılımcı olan ekip günlük hayataki işlemlerini vardiyeli bir şekilde yaparken sitelerde aktif bağlı kalmakta ve traifk cezaları ile ilgili sorularınızı anında cevaplandırmaktadır. Sitemi üzerindeki uzmana sor ve canlı destek al kısımlarından günün 24 saati sorularınızı sorabilir ve bu soruların cevaplarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.