Trafik Cezası Taksit ve Yapılandırma

Trafik cezası taksit ve yapılandırma ruhsat sahibine veya araç plakasına kesilmiş trafik cezalarından, ödenmemiş olanların veya yüksek tutarda olanların uygun koşullar altında ödenmesi yolunu açan bir sistemdir. Yeni yıl ile birlikte en düşü trafik cezası 99 TL şeklindedir. 

---- Alkollü araç kullanımı,

---- Sahte plaka kullanımı,

---- Radar cezası gibi üst limitlerin zorlanarak kesilen katlamalı cezalar ile birlikte yüksek rakamlara ulaşabilmektedir.

Çoklu ceza yenilmesi durumunda iki bin veya üç bin TL gibi cezalar sisteme yansıtılabilmektedir. Yüksek meblağlardaki trafik cezalarının tek kalemde ödenmesi zor olduğu için bu tür kişilerin borçlarını yapılandırması ve taksite böldürmesi imkanı verilmiştir.

Trafik cezası taksitlendirme işlemi bazı dönemler hükümet politikaları gereği çıkarılırken, Bazen de yapılandırma işlemini bankalar yapmaktadır. Trafik cezası yapılandırmasında banka borcun tamamını yatırmakta ve araç ruhsat sahibine veya plaka adına başvuruda bulunan kişiye 6 aydan 36 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Bu yolla trafik cezalarından kurtulabilirsiniz.

Trafik cezası yapılandırma ve taksit işlemlerinde ödeme koşulları tamamen araç sahibine bırakılmıştır. Aşağıda trafik cezası taksitlendirme ve yapılandırma gerçekleştirmek isteyenlerin ödeme koşullarına göre revize edilmiş faiz oranları bulunmaktadır.

Trafik Cezası Taksit ve Yapılandırmada güncel faiz oranları

Gelirler İdaresi Başkanlığı uzun süreli ödenmemesinden ötürü büyük meblağlara ulaşmış olan trafik cezaları için dönem dönem yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Belli miktarların üzerinde olan trafik cezalarında 36 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.

6 Taksit: 1.15

9 Taksit: 1.20

12 Taksit: 1.23

18 Taksit: 1.28

24 Taksit 1.32

36 Taksit 1.45

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI