Trafik Cezamı Taksitle Ödeyebilir miyim?

Trafik Cezasını Taksitle Ödeyebilir miyim, Ruhsata veya adıma kesilmiş olan trafik cezalarında taksitlendirme yapılabilir mi? Çeşitli sebeplerden ötürü aracın trafik cezasına maruz kalması mümkündür. Trafik kurallarına uyulmaması ve bunun tespit edimesi durumunda cezai işlem uygulanmaktadır. 99 TL den başlayan trafik cezaları 10.000 TL dolaylarına kadar gitmektedir. Tabi cezanın  uygun koşullar altından ödenebilmesi için taksit büyük önem taşır. 2012 yılında yapılan düzenleme ile birlikte artık trafik cezası taksitlendirme yapılabilmektedir.  Aynı şekilde hükümet politikası gereği yüksek meblalarda yapılandırma işlemi de uygulanarak uzun taksitler ile cezalar ödenebilmektedir.

Trafik cezalarının taksitlendirilmesi adına Gelir İdaresi Başkanlığı bankalar ile anlaşma yaparak trafik cezası taksitlendirme sistemini hayata geçirmiştir. Bankalar ile yapılan anlaşmalar gereğinde 6 taksite kadar kredi kartı taksitlendirmesi ile cezalar ödenmektedir.  Trafik cezasının kesilmesi aşamasında 15 günlük süre içerisinde cezanın ödenmesi ile %25 gibi bir indirim yapılmaktadır. Bu durum peşin ödeme için geçerlidir. 200 TL ceza yiyen bir araç sahibi erken ödeme yaparsa 150 tl ceza öder ve 50 TL'lik indirimden yararlanır.

Önemli Not: Hem Trafik cezası erken ödeme infiriminden yararlanmak hem de taksitlendirmeden yararlanmak mümkün değildir! Trafik cezaları erken ödeme indirimi ile ilgili BU KONUMUNDAN detaylı bilgiler alabilirsiniz. 

Trafik Cezası Taksitlendirme Yapan Bankalar Hangileridir?

---- Ziraat Bankası

---- Garanti Bankası

---- Akbank

---- İş Bankası

---- Vakıfbank

---- Takasbank

---- Halkbankası

---- Kuveyt Türk

---- Finansbank

---- Denizbank

---- Yapı Kredi

---- Şekerbank

---- Citibank

---- Anadolu Bankası

---- HSBC

---- Türkiye Finans

---- TEB – Türk Ekonomi Bankası

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI