Sitemiz Üzerinden Trafik Cezası Öğrenme

Sitemiz üzerinden trafik cezası öğrenme sorgulama nasıl yapılır? resimli anlatımla sizlere bu sorgulama hakkında ayrıntılı bilgiller vereceğiz. Trafik cezaları, çeşitli sebeplerde araçların trafikte faaliyet gösterdiği zaman içerisinde kural ihlallerine bağlı olarak araç plakasına veya araç sahibinin ruhsatına işlenen cezalardır. Trafik cezaları çevirme yani araç başında kesilen trafik cezaları ile görüntülerden tespit edilere ev adresin postalanan cezalar olarak ikiye ayrılmaktadır. 

1) Çevirmede veya araç başında kesilen cezalar(Kesildiği anda tebliğ edilmiş olur)

2) Ev veya iş yeri adresine postalanan cezalar(Ev adresine ulaştığı anda tebliğ olur)

Tebliğ süresi erken ödeme indirimi açısından büyük önem taşımaktadır. Aşağıda trafik cezası erken ödeme indirimi tablosunda detaylı açıklama yapılmıştır. 

Trafik Cezası Erken ödeme indirimi Tablosu

Kesilen Trafik Cezası

Erken Ödeme İndirim Tutarı

200 TL

150 TL

100 TL

75 TL

300 TL

200 TL

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda da örnek tablo da görüldüğü üzere trafik ceza tutarları ve erken ödeme indirimine bağlı olarak ödenecek ceza tutarları belirlenmiştir. Buna göre %25 indirim yapıldığı hesaplamada görülüyor.

Şimdi sitemiz üzerinden trafik cezası sorgulama nasıl yapılır bu detayları sizlere resimli bir şekilde anlatalım. Öncelikle www.trafikcezam.com sayfamıza girişinizi gerçekleştiriniz. Ditemize girişte karşısına aşağıdaki bir gibi bir sayfa çıkacaktır.

Bu ekran üzerinde hemen şimdi sorgula butonuna tıkladınızda karşınıza trafik ceza öğrenme ekranı çıkacaktır. Dilerseniz sitemizin içeriklerinden trafik cezalarına yönelik diğer detaylara ulaşabilirsiniz. Sayfamıza girişinizi gerçekleştirdikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. 

Bu ekran EGM verilerinden yararlanılarak araçların trafik cezalarının öğrenildiği bir sistemdir. Ancak trafik cezaları GİB sistemine göre biraz daha geç sisteme yansıtıldığı için bazen veriler yanlı olabiliyor. Ancak %70 oranında doğru sonuç ekrana yansıtılmaktadır.

---- Araç Plakası

---- Trafik Cezasını Yediğiniz İl

---- Hangi Tarihte ceza yediğiniz bilgilerini sisteme doğru olarak girmeniz gerekiyor. 

Diyelim ki verileri doğeu bir şekilde sisteme girdiniz. Eğer doğru bilgileri girdiyseniz aracın borcu var ise sisteme yansıtılacaktır. Yok ise aşağıdaki bir bir ekran karşınıza çıkacaktır. 

Eğer aracınıza ait bir ceza var ise cezanın neden yenildiği ve hangi tür kural ihlalinin hangi cezaya sebebiyet vereceği bilgileri görülmektedir. Yukarıda belirtilmiş olan işlemleri sağlıklı bir şekilde yapmanız durumunda sonuç elde edebileceksiniz. Eğer trafik cezaları ile ilgili herhangi bir alanda bilgi almak istiyorsanız sitemizin UZMANA SOR kısmından sorularınızı iletbilirsiniz. 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI