Radara Girdim Trafik Cezam Ne Zaman Gelir?

Radara girdim trafik cezam ne zaman gelir veya aracımın radar girdiğini nasıl tespit edebilirim? Bu konuda uzmanlarımıza çok sayıda soru geldiğini için cevaplamak istedik. Özellikle hafta içerisinde yoğun yol güzergahlarının olduğu alanlarda radar sistemi kurularak araçların yasal hız sınırları içerisinde olmalarının caydırıcılığı sağlanmaktadır. 

Genelde Radar Kurulan Noktalar

---- Çevre Yolları

---- Ara yolların bağlandığı ana yollar

---- Otoban

---- Köprüler

Matematiksel verilere göre radar sisteminin en yoğun kurulduğu noktaların buralar olduğu görülmektedir. Yasal hız sınırları çevre yollarında, otobanlarda ve şehir içerisinde farklı olduğu için kaç ile radara yakalanıp yakalanamayacağınız konusunda standart bir hız sınırlaması vermek mümkün değildir. bu sebeple aşağıdaki yasal hız sınırları ekranından aracınızın olması gereken hız sınırlarını inceleyebilirsiniz.

Hız limitlerine bağlı olarak aracınızın radar sistemine yakalanıp yakalanmadığı ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Şimdi asıl sorumuza gerelim. Diyelim ki farkında olmadan hız limitini aştınız ve aracınız radar sistemine yakalandı veya siz yakalandığınızı düşünüyorsunuz. Bu durumda aracınız adına kesilen radr cezası çevirmeye yakalanmadıysa evinize posta yolu ile gönderilebilir.

Radar cezaları normal şartlar altında 15 gün içerisinde adrese postalanmaktadır. Ancak çoğu araç sahibi araç cezasının erken ödeme indirimi olan 15 gün içerisinde gönderilmesi gerektiğini aksi halde indirimden yararlanamayacaklarını düşünmektedirler. Ancak öyle bir durum söz konusu değildir. 

Önemli Not: Posta yoluyla gönderilen trafik cezaları evinize veya işyerine ulaştığı gün itibarıylar 15 gün erken ödeme indirimine tabi olmaktadır. Bu sebeple herhangi bir hak kaybına uğramanız söz konusu değildir. Web sitemiz üzerinden trafik cezası sorgulamak istiyorsanız ŞURADAN detaylı bilgi alabilirsiniz. Trafik cezalarının sisteme hemen yansıtılmadığını unutmayınız.

 

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI