İspark Ceza Sorgulama

İspark ceza sorgulama, ispark otopark cezası sorgu ekranı ve İstanbul park kural ihlaline bağlı kesilen ceza detayları… Trafik cezalarına artık otopark cezaları da eklendi. Özellikle büyük şehirlerde çok büyük bir sorun haline gelen trafik ve otopark hizmetleri belediyelerin EGM ile yapmış olduğu protokol ile farklı bir hal almaya başladı.

----Uygunsuz park etme,

---- Belediyenin belirlemiş olduğu alanların dışına yapılan park

---- Kural dışı park ve trafik kuralı ile ilgili yapılan diğer tüm maddeler Park cezası kapsamında değerlendirilecek.

Yapılan düzenlemeler ile birlikte Araç alım ve satımında vergi ve trafik borcu ödenmeden yapılamayan işlemlere artık otopark borçları da eklenmiş oldu. Ödenmeyen otopark ücretleri yapılan her türlü işlemlerde araç sahiplerinin karşısına çıkıyor. İkinci el araç satışı artışlarının yaşandığı bu günlerde özellikle sürücülerin otopark borcuyla karşılaşmamaları için plakayı kontrol etmeleri gerekiyor.

İSPARK’tan sürücülere uyarı!

İstanbul genelini baz alırsak 500’ün üzerinde otopark hizmeti veren İSPARK, Sıfır ve İkinci el araçlar için noterde satış işlemi yapılmak istendiğinde geçmiş vergi ve trafik borçları ödenmeden devir yapılamıyor. Fakat İSPARK borçları sistemde görülmediğinden üzerinde otopark borcu olan araçların satış işlemi yapılabiliyor. Aracın yeni sahibi de eski otopark borçlarıyla karşılaşıyor.

Sürücülerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için satın almak istedikleri aracın geçmiş otopark borcunu İSPARK web sayfası üzerinden öğrenmeleri gerekiyor. Plakada gözüken otopark borçlarının ise İSPARK’a ödenmesi gerekiyor.

60 Bin Aracın Borcu Var!    

İSPARK ücret ödemeden otoparklarını kullanan sürücülerden yasal yolla ücretleri tahsil ediyor. Otopark borcu bulunan sürücülere önce ödemesi konusunda ihtar da bulunuluyor. Bu sürenin geçmesi durumunda ise icra takibi başlatılıyor. Yaklaşık 4 milyon aracın bulunduğu İstanbul’da 60 bin aracın otopark borcu bulunuyor. Araç plakaları İSPARK’tan kontrol edildiğine 5 TL ile 2 bin TL arasında plakaya yansımış ve ödenmemiş ücretler tespit ediliyor.

İspark Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

İspark ceza sorgulama ve otopark otopark borcu öğrenme işlemi İSPARK web sayfası üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Satın alınan araçların geçmiş döneme ait park borcu bulunması halinde borç, o dönem aracın ruhsat sahibinden tahsil ediliyor. Bu işlemin yapılabilesi için de sürücülerin kısa zamanda İSPARK’a başvuruda bulunmaları gerekiyor.

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI