Beyanlı Trafik Cezası Nasıl Ödenir?

Beyanlı trafik cezası nedir, beyan edilmiş trafik cezası nasıl sorgulanır ve ödeme işlemi nasıl yapılır? Beyan edilen trafik cezaları kişinin herhangi bir sebepten trafik kural ihlaline bağlı olarak ceza yemesi ve bunun trafik ekiplerinde kişiye beyan edilmesi anlamına gelmektedir. Beyanlı trafik cezalarının yenilme şekilleri;

---- Kişilerin araç kullanırken kural ihlalini gerçekleştirmesi,

---- Çevirmede kural ihlali veya evrak eksikliği,( Muayene, Belge, Borç)

---- Araç kullanmaksınız herhangi bir trafik ihlali yapmak,

gibi durumlarda trafik polisleri araç başında kimlik(ehliyet) bilgilerine göre kişiye trafik cezası uygulaması yapabilmektedir. Bu yolla yenilen cezalara beyanlı trafik cezası denilmektedir. Tıpkı diğer cezalarda olduğu gibi beyanlı trafik cezalarında de erken ödeme indirimi bulunmaktadır. 15 günlük süre içerisinde beyanlı trafik cezalarının ödenmesi halinde %25 trafik cezası erken ödeme indirimi uygulaması yapılmaktadır. 

Önemli Not: Kullanıcılarımızdan gelen bilgilere göre beyanlı trafik cezalarının çoğu internette görünmüyor şeklindedir. Normal şartlar altında tüm trafik cezaları gib sistemine yansıtılır ancak yansıtılmamış olsa bile ceza size beyan edildiği için beyan belgesi ile birlikte Vergi dairesine giderek ceza ödemesi yapabilirsiniz.

BEYANLI TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

 

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

FACEBOOK YORUMLARI